Kamera on-line

Tawuły japońskie, berberysy i śliwy wiśniowe. Na Wojska Polskiego będzie dużo nowych roślin

Jest firma, która zajmie się zagospodarowaniem ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o teren zielony, gdzie znajdzie się wiele nowej roślinności. Zobaczymy tam m.in. platany, berberysy, róże, jałowce, tawuły japońskie, brzozy, śliwy wiśniowe, tulipany, klony, sosny górskie czy robinie akacjowe.   

Powiatowy Zarząd Dróg, który wyłonił wykonawcę podkreśla, że roboty, które oszacowano na 200 tys. zł będą mogły rozpocząć się nawet pod koniec sierpnia. – Obecna pogoda póki co nie sprzyja sadzeniu nowych roślin, takie mamy też informacje od firmy, dlatego musimy jeszcze chwilę poczekać na odpowiedni moment – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor PZD.

Ulica Wojska Polskiego to jedna z głównych arterii miasta. Powiat remontuje ją etapowo. W przyszłym roku przyjdzie pora na sfinalizowanie inwestycji w całości. Wtedy to obok wiaduktów w stronę osiedla Azoty pojawią się kładki dla rowerzystów, dokończony zostanie też ostatni niewyremontowany jeszcze fragment tej ulicy. Również w tym wypadku powiat zawalczy o zewnętrzne dofinansowanie zadania z nowego jesiennego rozdania.

al

WP1.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera