Kamera on-line

Ulica Wojska Polskiego przeszła solidny remont

W terminie zakończono przedostatni etap remontu ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Kosztował prawie 1,5 mln zł, z tego połowę samorząd powiatowy zdobył z puli rządowej. To niespełna 1 km nowej, solidnie wzmocnionej nawierzchni ze ścieżką rowerową o szerokości 2,5 metra, którą oddzielono jednometrowym pasem zieleni.

- Bardzo się staramy, aby wszystkie gminy i powiaty angażowały się w składanie wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych, przeznaczamy na to wielkie pieniądze, bo ponad 200  mln zł. Starostwo w Kędzierzynie i pani starosta jest bardzo aktywna w pozyskiwaniu tych pieniędzy i do kolejnego naboru zostały złożone wnioski, które wysoko oceniono – mówiła wicewojewoda Violetta Porowska.

Wkrótce ma zostać opublikowana lista rankingowa.

- Będą kolejne remonty, na pewno doczeka się go ulica Królowej Jadwigi na os. Piastów. Dojdą też remonty dróg na terenach wiejskich, staramy się remontować jak najwięcej przy finansowaniu zewnętrznym – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Przy komendzie policji wykonano boczny pas dzielący jezdnię od miejsc postojowych o długości 30 metrów oraz dwie boczne wyspy dzielące. Zamontowano oznakowanie aktywne na przejeździe dla rowerzystów. Wykonano też odwodnienie, zjazdy na tereny leśne oraz wzmocniono drogę specjalną siatką, przez co będzie dużo trwalsza.

- Czeka nas teraz zagospodarowanie terenu zielonego na ul. Wojska Polskiego, a potem ostatni etap remontu tej drogi przez dwa wiadukty, to będzie skomplikowane zadanie, cały czas nad nim pracujemy – informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Arkadiusz Kryś.

Umowę z wykonawcą podpisano 16 kwietnia. Nie tylko ulica Wojska Polskiego, a właściwie cały ciąg dróg w tym rejonie stanowi spójną trasę dojazdową mieszkańców do największego zakładu pracy w powiecie. Ostatni etap remontu z dwoma kładkami dla rowerzystów planowany jest na przyszły rok.

AL

dr1.jpeg

dr2.jpeg

dr3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera