Kamera on-line

Wyjątkowo udany nabór do szkół średnich. Atrakcyjna oferta kształcenia przyciągnęła uczniów z całej Polski

1569 nowych uczniów rozpoczęło dziś naukę w szkołach średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Tegoroczny nabór był wyjątkowo udany i spokojny. To wynik ciężkiej pracy dyrektorów i pracowników szkół, dzięki którym nasze placówki z roku na rok są coraz atrakcyjniejsze dla młodych ludzi. Celna okazała się też kampania promocyjna placówek prowadzonych przez kędzierzyńskie starostwo powiatowe.

- Wprowadzamy nowe, atrakcyjne kierunki, to programista, technik rachunkowości, automatyk. Rozbudowujemy też naszą bazę oświatową, dzięki czemu w dużej liczbie trafiają do nas uczniowie nie tylko z sąsiednich powiatów, ale i z całej Polski - podkreślił wicestarosta Józef Gisman.

Mamy nowych uczniów m.in. z Wadowic, Tychów, Żor, Mikołowa, Jaworzna, Przeworska, Wrocławia, Oławy, Dopiewa. Powiatowa inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

We wszystkich szkołach średnich uczyć się będzie 3454 uczniów w 128 oddziałach. Największą w szkołach technicznych popularnością cieszyły się zawody: spedytor z innowacją mundurową, logistyk, informatyk. Szkoły zostały dobrze przygotowane do przyjęcia podwójnego rocznika. Doposażono klasy lekcyjne (stanowiska komputerowe, ławki, stoliki, meble, tablice interaktywne). Koszt wyposażenia klasopracowni w sześciu szkołach to kwota ponad 220 tys. zł. Wciąż trwają inne inwestycje. To przebudowa internatu przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, realizacja drugiego etapu przebudowy i modernizacji sieci grzewczej w ZSTiO.  Zakończono natomiast termomodernizację małej sali gimnastycznej przy II LO.

al

DSC_0399.jpeg

DSC_0409.jpeg

DSC_0402.jpeg

DSC_0418.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera