Kamera on-line

Pierwsza w Polsce monterka izolacji przemysłowych uczy się w Zespole Szkół nr 1. Właśnie odebrała dyplom

Patrycja Mierzwa jest pierwszą w Polsce kobietą z dyplomem czeladnika w zawodzie monter izolacji przemysłowych. W Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu miała miejsce szczególna uroczystość – wręczenie dyplomów czeladniczych przez wiceprezesa Izby Rzemieślniczej w Opolu.

- W kursie brały udział jeszcze cztery moje koleżanki, zostałam tylko ja, nie boję się ryzyka, lubię wyzwania, uznałam, że może mi się to przydać. Wydaje się, że to typowo męski zawód i tylko panowie mogą wchodzić na rusztowania, a przecież również dla kobiet nie ma żadnych przeszkód – mówiła dziennikarzom Patrycja Mierzwa.

W sumie dyplomy wręczono 13 uczniom klasy czwartej Technikum Budownictwa. Dzięki innowacji „Mały Menadżer” wprowadzonej 2 lata temu z patronacką firmą Multiserwis z Krapkowic, uczniowie zdobywali równolegle drugi zawód – Monter Izolacji Przemysłowych.

- Sukces uczniów naszej szkoły był możliwy dzięki tworzeniu  czegoś, co wychodzi poza schemat, dzięki  otwartości i chęci współpracy firmy Multiserwis, w której młodzież miała zajęcia praktyczne i teoretyczne. Ale również dzięki  możliwość włączenia  innowacji do projektu „Szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” prowadzonego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, który umożliwił sfinansowanie  działań i podniósł jakość prowadzonych zajęć oraz dzięki  Opolskiemu Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, które bardzo  sprawnie zorganizowało kursy i szkolenia – mówiła dyrektor ZS nr 1 Urszula Więcek.

Urszula Więcek podziękowała wszystkim instytucjom za współpracę. - Jestem zaszczycona, że szkoła mogła współpracować z tak wspaniałą grupą pasjonatów i profesjonalistów, otwartych na potrzeby młodzieży i rynku pracy. To sukces na skalę kraju – dodała dyrektor.

- Nie raz już pokazywaliśmy, że mamy w powiecie świetne szkoły, które wprowadzają innowacje niespotykane nigdzie indziej, wciąż stawiamy na rozwój, a tegoroczny nabór pokazał, że młodzi ludzie widzą przyszłość właśnie w naszych placówkach – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.  

Zespół Szkół nr 1 jest placówką prowadzoną przez powiat.

AL

DSC_0460.jpeg

DSC_0465.jpeg

DSC_0428.jpeg

DSC_0431.jpeg

DSC_0441.jpeg

DSC_0447.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera