Kamera on-line

Kozielska urologia z bardzo dużym zaufaniem pacjentów. Wyniki rekordowe

Od początku roku oddział urologiczny szpitala w Kędzierzynie-Koźlu objął swoją opieką blisko 1300 pacjentów w ramach hospitalizacji oraz ponad 2700 pacjentów w poradni specjalistycznej. Urologia w Koźlu niezmiennie cieszy się więc bardzo dużym zaufaniem pacjentów z województwa opolskiego.   

- Wielkość świadczeń zrealizowanych dla pacjentów urologicznych w tutejszym szpitalu to dane, jakimi niewiele placówek w regionie jest w stanie się pochwalić – powiedział nam Andrzej Kędzierski, kierownik oddziału urologicznego SP ZOZ.

W sumie daje to aż 4 tysiące osób. Rok się nie skończył, więc ta liczba z pewnością jeszcze się zmieni. Kozielska urologia znana jest ze świetnych fachowców oraz innowacyjnych operacji. Niedawno lekarze z tego oddziału dokonali wtórnego odtworzenia dróg moczowych u pacjenta ze zdiagnozowanym rakiem pęcherza. Skomplikowana operacja trwała sześć godzin, a chorego operował zespół dziesięciu urologów, anestezjologów oraz pielęgniarek. To niezwykle rzadkie operacje w skali kraju, rocznie przeprowadza się ich około pięciu. Również w Europie należą do zupełnej rzadkości. Pierwsza taka operacja w naszym szpitalu udała się, lekarze usunęli nieprawidłowe odprowadzenia moczu i ponownie przyłączyli nerki poprzez moczowody i fragment jelita do jamy brzusznej.

- Można powiedzieć, że był to zabieg eksperymentalny. Dr Kędzierski jest wspaniałym ordynatorem, który sprzyja dobrym rozwiązaniom i dzięki niemu mamy możliwość wykonywania wyjątkowych operacji – mówił wówczas z-ca kierownika oddziału, dr Piotr Dąbrowski.  

al

Andrzej Kędzierski (z lewej) wraz z zespołem.

uro1.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera