Kamera on-line

Powiatowy Zarząd Dróg wkrótce stanie się wydziałem

Mniejsze wydatki, większe oszczędności i skuteczniejsze działanie – takie będą efekty przekształcenia Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu w wydział starostwa powiatowego. Do tej pory PZD był samodzielną jednostką organizacyjną powiatu.

Podczas ostatniej sesji radni trzynastoma głosami „za” poparli uchwałę przygotowaną przez zarząd powiatu. Przeciw było czterech radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

Analiza przeprowadzona przez samorząd jasno wskazuje, że funkcjonowanie jednostki w tej formie będzie oznaczało stratę pieniędzy, które można by przeznaczyć na jeszcze więcej remontów dróg. Ale samo przekształcenie oznacza także lepszą mobilność, terminowość i, co ważne, jednolitą platformę zamówień.

To także możliwość zastosowania dłuższego  horyzontu czasowego zamówień na bieżące utrzymanie dróg. Zadania księgowo-finansowe zostaną przeniesione do starostwa powiatowego, czyli w miejsce gdzie również przygotowywane są wnioski o dofinansowanie inwestycji z programów zewnętrznych.

Również pracownicy PZD zostaną przeniesieni do starostwa powiatowego oraz Powiatowego Centrum Usług Wspólnych, gdzie prowadzone są zamówienia publiczne. Na tego typu rozwiązania zdecydowały się również inne samorządy w kraju. Powiatowy Zarząd Dróg stanie się wydziałem w nowym 2020 roku.

AL

Po przekształceniu będzie można przeprowadzić jeszcze więcej remontów dróg. Na zdjęciu ulica Wojska Polskiego

WPdroga.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera