Kamera on-line

Orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej we Francji

6 marca Orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej powróciła z koncertów  we Francji w Chalon. Koncertowała w ramach obchodów karnawału, który w tym rejonie obchodzony jest trzy tygodnie. Chalon-sur-Saône  to  miejscowość i gmina we Francji, w regionie Burgundii, krainy słynącej z wina i musztardy, pomiędzy Lyonem i Dyon w departamencie Saona i Loara.
Gminę zamieszkuje około 55 000 osób, samo miasto słynie również z fotografii, bo tam mieszkał twórca sławnego pierwszego zdjęcia w 1826r. Josepha-Nicéphore'a Niepcego, a przedstawiała widok z okna jego mieszkania. W mieście znajduje się muzeum fotografii jego imienia.
Orkiestra koncertowała w kilku miejscach, w Hali miejskiej Marcel Sembat dla władz miasta Chalon i miast partnerskich z Niemiec, Holandii, Belgii i Hiszpanii,  i w plenerze dla mieszkańców i innych gości.
Po przyjeździe na miejsce muzycy zostali zakwaterowani w uroczym zameczku La Loyere (najstarsza baszta pochodzi z XIw) 10 km od Chalon, już wieczorem orkiestra prezentowała się władzom miasta na dwóch koncertach halowych. W sobotę już od rana  koncertowała m.in. w Galerii Geant, City Hall, Chaternoy-le-Royal i na party karnawałowym w Hali Marcel Sembat. Kulminacja była w niedzielę, od rana koncerty w Marcel Sembat, a od godziny 14:00 nastąpiło formowanie korowodów i przemarsz ulicami miasta. W korowodzie brało udział kilkanaście tysięcy muzyków, przebierańców, kilkadziesiąt różnorodnych i kolorowych platform, a na końcu za orkiestrą z Żeglugi w pięknym okazałym powozie podróżowali Król i Królowa karnawału. Korowód kończył się około godziny 18:00 występem kozielskich muzyków przed Ratuszem. Już następnego dnia w prasie francuskiej ukazały się artykuły i zdjęcia z występów naszego zespołu.
W godzinach wieczornych pełen wrażeń zespół wyruszył w drogę powrotną do Polski.
IMG_1502.jpeg
IMG_1596.jpeg
IMG_1860.jpeg
IMG_2208.jpeg
IMG_2289.jpeg
IMG_2356.jpeg

×

Zapisz się do newslettera