Kamera on-line

Szpital rozpoczyna ścisłą współpracę z Opolskim Centrum Onkologii

W szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu podpisano porozumienie z Opolskim Centrum Onkologii. Dzięki niemu pacjenci z powiatu w bardzo krótkim terminie otrzymają fachową pomoc specjalistów, a w wielu przypadkach będą mieli prowadzoną chemioterapię w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, nie będą musieli jeździć do Opola. Będą też specjalne linie telefoniczne uruchomione tylko dla lekarzy z naszego powiatu. To zdecydowany krok do przodu w całym procesie leczenia onkologicznego.

- Dla mieszkańców powiatu oznacza to skrócenie czasu dostępu do opieki onkologicznej, szybszą diagnostykę, lepszą kooperację i współpracę pomiędzy szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu, a Opolskim Centrum Onkologii. To skrócenie całej ścieżki dostępu do leczenia onkologicznego. W ten sposób rozwijamy w naszym województwie współpracę pomiędzy szpitalami – tłumaczy wicemarszałek Roman Kolek.

- Dzięki temu porozumieniu uruchomimy specjalne numery telefonów, które będą używane przez lekarzy z Kędzierzyna-Koźla. Gwarantuję, że każdy pacjent z tego terenu będzie mógł się dostać do naszego centrum i skorzystać z usług w bardzo krótkich terminach, nawet jednodniowych, zdecydowanie krócej niż w innych szpitalach, do których lekarze z Kędzierzyna-Koźla teraz kierują pacjentów – zaznacza Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

al

umowa1.jpeg

umowa2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera