Kamera on-line

Dyrektorzy szkół z Opolszczyzny na dużym seminarium w kozielskim liceum

„Uczeń jest ważny. Rola szkoły w zmieniającym się świecie.” – to temat przewodni dwudniowego seminarium zorganizowanego przez  I LO im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu w ramach Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego, do którego należy kozielski ogólniak - jako jedyna szkoła z naszego miasta i powiatu.

Uczestnikami tego niezwykle ciekawego wydarzenia byli dyrektorzy renomowanych szkół regionu opolskiego, nauczyciele i uczniowie I LO. Seminarium rozpoczęła debata oksfordzka w pięknej auli kozielskiego liceum, której temat brzmiał nieco przekornie „Szkoła (nie) uczy”. W trakcie debaty uczniowie, prezentując ciekawe argumenty za i przeciw, przytaczając często wyniki badań naukowych, starali się przekonać do swojego stanowiska przysłuchującą się im publiczność. Padały ciekawe pytania i równie interesujące odpowiedzi. Wynik debaty nie był jednoznaczny, po końcowym głosowaniu publiczności głosy podzieliły się na pół. Po debacie wysłuchano bardzo interesującego wykładu Tomasza Radłowskiego, dyrektora PSP nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu „Lider jest ważny”.

Kolejnym wydarzeniem była prezentacja nauczycielki języka polskiego i jednocześnie opiekunki szkolnego teatru „Incydent” Małgorzaty Mazur - „Kształcenie postaw jest ważne”, w czasie której przedstawiła ona projekty szkolnego koła teatralnego i ich osiągnięcia. Młodzi adepci sztuki teatralnej zaprezentowali się następnie uczestnikom seminarium na scenie Domu Kultury w Koźlu w spektaklu na motywach I księgi „Pana Tadeusza”. Spektakl został nagrodzony gorącymi brawami, a oglądająca go publiczność była pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej młodzieży.

Uczestnicy seminarium oraz nauczyciele I LO odwiedzili Muzeum Ziemi Kozielskiej, które otworzyło ponownie swoje podwoje po przeprowadzce do nowych pomieszczeń. O przyszłej współpracy kozielskiego ogólniaka z muzeum w ramach akcji „Aktywność uczniów jest ważna” mówił nauczyciel historii Jacek Biliński. Dla dyrektorów szkół innowacyjnych wystąpił też Zespół Pieśni i Tańca „Komorno”, którego członkiem jest dyrektor I LO Małgorzata Targosz.

Seminarium było wielkim wydarzeniem nie tylko dla społeczności I LO, ale także dla uczestniczących w nim dyrektorów szkół innowacyjnych naszego regionu, na których wrażenie zrobili uczniowie kozielskiego ogólniaka, praca nauczycieli, ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Bardzo spodobał im się także nasz powiat, który wielu z nich odwiedziło po raz pierwszy.

Oprac. al

DSC_0652 (Copy).jpeg

DSC_0509 (Copy).jpeg

DSC_1016 (Copy).jpeg

×

Zapisz się do newslettera