Trzy nowoczesne wozy dla naszych strażaków

W czasie pożaru, powodzi, a ostatnio coraz częściej niestety podczas wypadków na drogach. Trzy bardzo nowoczesne wozy strażackie oficjalnie służą strażakom z naszego powiatu. Dwa średnie i jeden ciężki oddano do użytku w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Azotach. Kosztowały 3 mln zł, w tym pieniądze z budżetu państwa oraz Starosta Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dwa zasiliły komendę powiatową straży pożarnej, jeden będzie działał w szeregach OSP w gminie Pawłowiczki.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, jesteśmy powiatem, gdzie straż pożarna odgrywa szczególną rolę. Mowa tu chociażby o zagrożeniu chemicznym. Nasi strażacy już nieraz brali udział w tego typu akcjach i świetnie się sprawdzili, dlatego nasz samorząd nie miał cienia wątpliwości przy podejmowaniu decyzji o dofinansowaniu nowych samochodów. Niech służą jak najdłużej i jak najlepiej naszym strażakom – mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

- W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w sposób szczególny jest to ważne. Pamiętajmy, że akurat ten powiat jest na styku kilku zagrożeń: autostrada, wielkie lasy i wielka chemia – mówiła wicewojewoda Violetta Porowska.

- To są takie samochody, które wyjeżdżają do każdego zdarzenia jako pierwsze. Mają po sześć osób obsady, sprzęt do każdego rodzaju ratownictwa, czyli wodnego, wysokościowego, do pożarów, do powodzi, po prostu do wszystkiego. I te pojazdy realizują działania jako pierwsze, czyli są dla nas najważniejsze – podkreślił Marek Kocielski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Strażacy otrzymali też naczepę do przewozu pomp o bardzo dużej wydajności, a także w pełni wyposażoną torbę medyczną, którą ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Fotorelacja i filmy na FB powiatu.

straż1.jpeg

straż2.jpeg