Kamera on-line

Solidny zastrzyk pieniędzy na dwie drogi w powiecie

Ponad 1 mln 700 tys. zł dofinansowania dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na dwie ważne drogi. To rekordowa suma o jaką zawalczył nasz samorząd i właśnie otrzymał z programu rządowego. Symboliczne czeki przekazała wicewojewoda Violetta Porowska. Drogi otrzymały 80-procentowe dofinansowanie ich przebudowy.

Pierwsza z dróg to odcinek Zwiastowice-Ucieszków (trzeci etap) w gminie Pawłowiczki. Wartość ogólna zadania to 1 mln 381 tys. zł, w tym aż 1 mln 100 tys. dofinansowania.

Droga zapewnia dostęp do licznych instytucji, takich jak szkoły, przedszkola, urzędy, straż pożarna, komenda policji czy centrum medyczne, dlatego jest ważnym szlakiem komunikacyjnym - wylicza starosta Małgorzata Tudaj.

Druga droga biegnie z Mechnicy (gmina Reńska Wieś) do granicy powiatu i jest kluczowym połączeniem z północno-zachodnią częścią Nysy. Zapewnia dostępność do licznych instytucji użyteczności publicznej. Wartość ogólna zadania to 798 tys. zł, w tym aż 639 tys. zł dofinansowania.

Obie drogi są na etapie rozstrzygnięć przetargowych, wkrótce więc pojawią się tam ekipy budowlane. W sumie w ostatnich latach kwoty dotacji na drogi lokalne z województwie opolskim sięgnęły kwoty 243 mln zł.

AL

dofi1.jpeg

dofi2.jpeg

dofi3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera