Kamera on-line

Ponad 300 osób pobiło rekord w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

W I Liceum Ogólnokształcącym w Koźlu dzięki wspaniałej młodzieży powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, zaproszonym gościom, nauczycielom, opiekunom, drużynowym,  udało się pobić rekord powiatu z 2018 roku w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Rok temu w akcji wzięło udział 280 osób. W tym roku aż 315 !

W całej Polsce akcja organizowana pod patronatem WOŚP również zakończyła się sukcesem. W 1399 zgłoszonych instytucjach było z nami 144 867 rekordzistów. Dokładne dane będą znane w przyszłym tygodniu.

Trudno byłoby wymarzyć sobie lepszy sposób obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Wiedza, którą zdobyły osoby uczestniczące w wydarzeniu  służy ratowaniu życia poszkodowanym, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, a to, jak wiemy, może zdarzyć się każdemu. Dobrze wówczas  spotkać osobę, która nie boi się udzielić pierwszej pomocy i wie, jak to zrobić!

Nie udałoby się  przeprowadzić tej ważnej i pożytecznej imprezy bez zaangażowania wielu osób, które współtworzyły to wydarzenie.

Oprac. al

RKO.jpeg

RKO I.jpeg

RKO III.jpeg

×

Zapisz się do newslettera