Kamera on-line

Neurologia zawiesza przyjęcia do odwołania

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od dziś (24.10) zawiesza przyjmowanie pacjentów na oddział neurologii. Przypomnijmy, czterech medyków w tym kierownik oddziału złożyli wypowiedzenia. Dwóch z nich dojeżdżało do pracy ze Śląska, gdzie obecnie reaktywowane są oddziały neurologiczne, które intensywnie poszukują lekarzy. Kilka tygodni trwały negocjacje z obecnymi neurologami, a próby znalezienia personelu lekarskiego trwały właściwie do ostatnich chwil. Głównym problemem jest to, że lekarze ze specjalnością neurologiczną nie chcą pracować w szpitalu, wybierają poradnie, bo praca tam jest znacznie mniej obciążająca.

 

- Nasz oddział jest jednym z wielu oddziałów, które w tej chwili w Polsce są zawieszane. Nie ma dnia, abyśmy nie słyszeli o kolejnych problemach szpitali w kraju. To dowód na to, że to nie problem lokalny, a taki, który wymaga rozwiązań odgórnych, czyli systemowych – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

 

Szpital szukał nowych specjalistów w różnych częściach regionu i poza nim. – Nie ma obecnie lekarzy tej specjalności, którzy byliby gotowi podjąć pracę u nas właściwie z dnia na dzień. Podbieranie ich gdzie indziej spowoduje z kolei problemy w innych szpitalach, to nie jest żadne rozwiązanie. Dlatego raz jeszcze podkreślam, problem musi jak najszybciej zostać rozwiązany systemowo – dodaje Jarosław Kończyło.

 

Oddział neurologii jest jednym z oddziałów, który ma za sobą liczne inwestycje, mieści się w nowym skrzydle SP ZOZ. Jest najnowocześniejszym oddziałem z całego szpitala. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu w 2017 roku znalazł się w projekcie Angels, którego celem było zwiększenie liczby szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów z udarem według najlepszych standardów. Kędzierzyńska placówka była pierwszą na Opolszczyźnie i jedną z kilkudziesięciu w kraju, która na oddziale neurologii znacznie zwiększyła standard leczenia. Została wybrana nieprzypadkowo, w Kędzierzynie-Koźlu bowiem od czasu otwarcia z budżetu starostwa powiatowego nowej neurologii, z dobrymi efektami leczyło się pacjentów z udarami, osiągając coraz lepsze rezultaty.

AL

×

Zapisz się do newslettera