Kamera on-line

Tajemniczy drapieżnik

Tajemniczy drapieżnik
 
Dzikie zwierzę, na podstawie pozostawionych śladów i zachowań wnioskować można, że należy do rodziny kotowatych atakuje na południu Opolszczyzny. Ostatnie ślady przebywania i żerowania (od dnia 22 marca 2009 r.) pozostawił w na obszarze całego powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego.
 
Zwierzę przemieszcza się szybko i na znaczne odległości. Trudne jest, znając dotychczasowe jego zachowania do wytropienia, a stwarza duże zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt hodowlanych.
 
Starosta Kędzierzyńsko – Kozielski Józef Gisman
przestrzega przed niebezpieczeństwem i
APELUJE
 
do mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu poza miejscem zamieszkania szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych w pobliżu obszarów zadrzewionych. Prosi również właścicieli gospodarstw o właściwe zabezpieczenie pomieszczeń – zagród, w których hodowane są zwierzęta gospodarskie.
 
Wszystkich, którzy zauważą tego rodzaju zwierzę uprasza się o powiadomienie policji na bezpłatny numer alarmowy 997 lub 112 oraz na specjalny numer sztabu wojewódzkiego 0800 163 136 (dla telefonów stacjonarnych) i 77 9287 (dla telefonów komórkowych).

Kędzierzyn-Koźle, 27 marca 2009 r.

×

Zapisz się do newslettera