Kamera on-line

Będą stypendia, nowy sprzęt i praktyki w całym kraju

25 października w obecności Józefa Gismana - wicestarosty powiatu oraz uczniów szkoły,  została podpisana umowa patronacka między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a firmą DIGICOS S.A. z Poznania. Umowę podpisali Norbert Polewka - prezes zarządu, Mariusz Plaskota - wiceprezes zarządu oraz Maria Staliś - dyrektor ZSTiO.

Firma, której zarząd znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu objęła swoją opieką informatyków i elektryków. Specjalizuje się m.in. w instalacjach teletechnicznych, teleinformatycznych dla branży telekomunikacyjnej (m.in. dla Nokii, T-Mobile, Orange). W ramach umowy uczniowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe zarówno w Kędzierzynie-Koźlu, jaki i w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu, a wyróżniający się uczniowie  mogą liczyć na stypendia. Dla absolwentów to również szansa na dobre zatrudnienie. Szkoła otrzyma też pomoc firmy DIGICOS S.A. w wyposażaniu pracowni i stanowisk dydaktycznych.

Rozwój branży telekomunikacyjnej znajduje swoje odzwierciedlenie w stale udoskonalanej i rozwijającej się strukturze wewnętrznej, jak i w stale uaktualnianej i rozszerzanej ofercie świadczonych usług. Wieloletnia działalność na rynku pozwoliła przedsiębiorstwu na stworzenie sprawdzonej i stale rozbudowywanej sieci firm partnerskich obejmującej swoim zasięgiem teren całego kraju.

al

Digicos S.A. jest firmą inżynierską powstałą w 2010 r. z połączenia dwóch firm działających na rynku usług dla telekomunikacji od 1997 roku.

DSC_0347.jpeg

DSC_0337.jpeg

×

Zapisz się do newslettera