Kamera on-line

Starania powiatu przyniosły efekt

Zakończyła się przebudowa ulicy Towarowej w Kędzierzynie-Koźlu. Starosta Józef Gisman, członkowie Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego wraz z przewodniczącą Rady Powiatu Danutą Wróbel oraz przewodniczącą Komisji Infrastruktury Zofią Pokorską wizytowali dziś(28.05) drogę. Całość inwestycji objęła m.in. wykonanie wjazdów z kostki brukowej betonowej, frezowanie wyrównujące nawierzchnie, wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno – bitumiczną. Wykonano też chodniki z kostki brukowej, a nawierzchnie wzmocniono geosiatką. Zadbano też o włazy kanalizacyjne i wpusty ściekowe. Łączny koszt inwestycji to ponad 800 tys. zł. Tak wykonana droga z pewnością posłuży na długo mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla i nie tylko. Na jej końcu przecież znajduje się firma Brenntag, do której przyjeżdżają zagraniczni kontrahenci i inwestorzy. Dobrze więc, że staraniami powiatu udało się dobrnąć do końca tej inwestycji. Przy okazji warto też wspomnieć o prowadzonych pracach w miejscowości Grabówka, gdzie roboty idą pełną parą. Tam również sprawdzano dziś postęp prac.

– Cieszy nas, że będziemy mieć nową drogę. Prace idą szybko i sprawnie – powiedziała w rozmowie z przewodniczącą Rady Powiatu Danutą Wróbel sołtys Grabówki.
Władze powiatu przepraszają wszystkich mieszkańców za utrudnienia w tym rejonie.
Starosta Józef Gisman, członkowie Zarządu Powiatu, przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, przewodnicząca Komisji Infrastruktury Zofia Pokorska na ulicy Towarowej
Stefan Wałach, Jerzy Pałys, Marek Matczak, Andrzej Krebs, Zofia Pokorska, Danuta Wróbel i Józef Gisman

 
×

Zapisz się do newslettera