Kamera on-line

Pacjenci najbardziej ufają kozielskiej okulistyce

Kozielska okulistyka znana jest w regionie z bardzo wysokiej jakości usług. Specjaliści operują tam ponad 3 tys. pacjentów rocznie, co stawia powiatowy szpital w zdecydowanej grupie liderów tej specjalności i to nie tylko na tle naszego województwa. Wszczepiane soczewki pochodzą od najlepszych amerykańskich i niemieckich producentów. Wkrótce jako jedyny na Opolszczyźnie będzie oferował innowacyjne zastrzyki doszklistkowe dla pacjentów z retinopatią cukrzycową.

- Soczewki, do których w Czechach należy dopłacać nawet kilkaset złotych, u nas są bezpłatne. Szpital dysponuje soczewkami akrylowymi, asferycznymi, z filtrami UV, hydrofobowymi. Takie soczewki są korzystne dla pacjenta, zmniejszając ryzyko powikłań, dając lepszy komfort widzenia – tłumaczy dr Anna Banaś-Cebula, kierownik oddziału okulistyki szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Oddział znany jest z najlepszych specjalistów, a opieka po operacji prowadzona jest kompleksowo. - Operacje odbywają się w systemie chirurgii jednego dnia. Kontrole pooperacyjne przeprowadzane są już następnego dnia oraz po dwóch tygodniach od operacji. Działając w ramach oddziału okulistycznego, w każdym momencie, kiedy tylko pacjent poczuje się zaniepokojony objawami, możemy pomóc. W naszym szpitalu pacjent ma ten komfort, że w razie niepokojących objawów może przyjechać i pomoc zostanie mu udzielona – dodaje dr Anna Banaś-Cebula.

Pacjenci ze skierowaniem pilnym są operowani w ciągu kilku, kilkunastu dni od zgłoszenia się ze skierowaniem. Maksymalne terminy to dwa, trzy tygodnie. Pacjent zgłaszający się do Koźla ze skierowaniem, w tym samym dniu jest kwalifikowany na operację i ma wyznaczany termin zabiegu. Szpital wykonuje również zabiegi witreo-retinalne, dotyczące siatkówki i ciała szklistego. Do niedawna pacjenci, by je wykonać musieli wyjeżdżać do ościennych województw.

al

oko.jpeg

×

Zapisz się do newslettera