Kamera on-line

To tu zamieszkają uczniowie z innych miast. Przebudowa internatu na ostatniej prostej

Zbliżają się do końca prace budowlane w niezagospodarowanym dotąd skrzydle Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Starostwo Powiatowe po latach znów uruchomi tam internat.

To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie uczniów z innych miast szkołami średnimi nadzorowanymi przez powiat. W tym roku to ponad setka podopiecznych. W Kędzierzynie-Koźlu uczą się obecnie mieszkańcy Nysy, Bytomia, Kłodzka czy Raciborza. Nowy internat odciąży kozielską bursę szkolną.

Starostwo Powiatowe na przebudowę internatu zdobyło pieniądze z Unii Europejskiej. Po remoncie internat będzie miał 32 komfortowe pokoje z łazienkami, dostępem do internetu dla 64 osób.

W internacie prowadzonych jest szereg prac budowlanych, takich jak roboty rozbiórkowe, ziemne, murowe i izolacyjne, montaż stolarki otworowej, montaż dźwigu osobowego wraz z dociepleniem jego szybu, przebudowa instalacji elektrycznej, budowa niskoprądowych instalacji elektrycznych: systemu oddymiania i przewietrzania, monitoringu i alarmu oraz przebudowa i rozbudowa instalacji sanitarnych: kanalizacji, wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji, instalacji p.poż., centralnego ogrzewania oraz wentylacji. Wartość zadania po przetargu to 2 mln 726 tys. zł.  

AL

inter1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera