Kamera on-line

Nocny punkt opieki zdrotownej teraz dodatkowo z lekarzem pediatrą

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna, która prowadzona jest przez szpital w Kędzierzynie-Koźlu od teraz z dodatkowym lekarzem – pediatrą. O korzystnych dla pacjentów zmianach poinformował dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

- Lekarz pediatra obsługuje pacjentów od piątku do niedzieli w naszym punkcie w godzinach nocnych, jest weekend i odnotowujemy wtedy kumulację wizyt – mówi Jarosław Kończyło.

Lekarz pediatra nie jest wymagany przepisami. W takich punktach powinien dyżurować internista. Mimo to szpitalowi udało się zapewnić specjalistę z pediatrii, który pracuje w kozielskim punkcie od połowy tego miesiąca.

Niedawno punkt nocnej opieki zmienił lokalizację i od teraz pacjenci kierują się oddzielnym wejściem, a nie jak wcześniej tym samym co SOR i izba przyjęć. Został też wyremontowany i doposażony w nowy sprzęt.

Przypomnijmy, w myśl przepisów rządowych od 1 kwietnia za nocną i świąteczną opiekę zdrowotną odpowiada kędzierzyńsko-kozielski szpital, wcześniej była to firma Falck. Również w kwietniu szpital przejął ratownictwo medyczne.

AL

DSC_0382.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera