Kamera on-line

Wizyta przedstawiciela firmy WALTER w Zespole Szkół Nr 1

W dniu 30.03.2012r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbyło się spotkanie z przedstawicielami austriackiej firmy logistycznej LKW WALTER Internationale, Transportorganisation AG AT-2355 Wiener Neudorf, IZ NOE-Sued, Strasie 14 - p. Thomasem Denkinger i p. Krzysztofem Adamczukiem. Firma ta jest jedną największych firm transportowych w Unii Europejskiej, świadczącą swoje usługi na całym świecie.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas kierunków logistycznych i ekonomicznych, a także dyrekcja i nauczyciele szkoły. Goście zaprezentowali historię zakładu, pokazali prezentację multimedialną przybliżając w ten sposób profil i zakres działania firmy. Nawiązanie współpracy daje szansę odbycia atrakcyjnych praktyk w zawodach ekonomiczno – logistycznych w tej firmie, a w przyszłości podjęcia pracy.
W trakcie spotkania uczniowie wykazywali duże zainteresowanie przedstawianą tematyką, zadawali szereg pytań zarówno w języku polskim jak i w niemieckim. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.
Na zakończenie dokonano uroczystego podpisania listu intencyjnego dotyczącego podjęcia współpracy. List podisali Pan Thomas Denkinger  - Human Resources Manager oraz pani Urszula Więcek – dyrektor szkoły.×

Zapisz się do newslettera