Kamera on-line

Zagrała nawet pogoda. Zakończył się turniej mini piłki nożnej z cyklu „Zdrowo – transgranicznie i sportowo”

Logo Programu dofinansowania projektu. Dziekujemy!!!

12 maja 2009 roku na szkolnym boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu rozegrano czwarty turniej młodych sportowców z Polski i z Czech w ramach mikroprojektu „Zdrowo - tansgranicznie i sportowo”.

Uczestnicy turnieju mini piłki nożnej w kędzierzyńskiej PSP Nr 1

Mini piłka nożna była nie mniej emocjonująca jak poprzednie dwie dyscypliny drużynowe, które na przestrzeni kwietnia i maja odbywały się w Powiecie Kędzierzyńsko - Kozielskim: siatkówka i koszykówka. Sześć drużyn chłopców ze szkół podstawowych z Polski i z Czech spotkało się, aby wspólnie zagrać w ten popularny po obu stronach granicy sport.
W turnieju uczestniczyły następujące drużyny:
Z Republiki Czeskiej: dwie drużyny ze szkoły podstawowej w Světlej Horze;
z Polski: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 jako gospodarze turnieju, PSP Nr 18 z Cisowej, PSP Nr 9 w Kędzierzynie oraz PSP Pawłowiczki.
Zespoły zagrały w dwóch rozlosowanych grupach, w której tabelę otwierali goście z Czech. Mecze w układzie 5+1 odbywały się naprzemiennie. Emocji było co nie miara, doping wzrastał gdy do gry zagrzewali się gospodarze z PSP Nr 1. Nie starczyło jednak sił na bezkonkurencyjnych tym razem Czechów, którzy zdobyli dwa pierwsze miejsca w turnieju. W bratobójczym meczu lepsza okazała się drużyna młodszych piłkarzy zza naszej południowej granicy. Mecz o trzecie miejsce rozegrał się pomiędzy drużyną z Pawłowiczek, a PSP Nr 9. Tu lepsi okazali się ci pierwsi zdobywając ostatecznie trzecie miejsce.

Mecz pomiędzy goścmi ze Svetlej Hory, a drużyną z Pawłowiczek
Podczas turnieju
Turniej zakończył i podsumował Wicestarosta Marek Matczak

„Przegranych jak zwykle nie było, bo celem projektu jest poznanie się młodych ludzi, którzy kochają sport” - zakończył turniej Marek Matczak, Wicestarosta Powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego. I o to wszystkim chodziło. A wypada jedynie dodać, że z młodymi sportowcami „zagrała” także wymarzona pogoda.

Kolejny i ostatni zarazem turniej w ramach projektu już 21 i 22 maja 2009 r. po czeskiej stronie: w Světlej Horze. Zobaczymy, czy tam dla czterech drużyn z Polski rozgrywających turniej piłki nożnej na dużym boisku gospodarze będą „gościnni po sportowemu”.

Całość projektu nie doszłaby do skutku, gdyby nie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.


×

Zapisz się do newslettera