Kamera on-line

W szpitalu w Koźlu przyszłym mamom zaserwują aż pięć posiłków dziennie. Wszystkie będą miały wysoką jakość

Zamiast trzech – pięć posiłków dziennie, odpowiednio dobrana ilość kalorii i wysoka jakość dań – tak od teraz będzie na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Każda mama będzie mogła przystąpić do nowego programu zupełnie bezpłatnie.  

Szpital podpisał bowiem umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i będzie drugim szpitalem w województwie, który zaczyna realizować pilotażowy program „Dieta mamy”.

- Jadłospisy będą układane zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia, będzie je weryfikował zespół dietetyków. Cały program trwa dwa lata, potem oceniona zostanie efektywność pilotażu – mówi dr Jacek Mazur, pełniący obowiązki dyrektora medycznego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

- Dzieci uczą się smaków i nawyków od najmłodszych lat, dieta ma olbrzymi wpływ na rozwój dziecka. Dlatego tak ważnym jest, by dobierać odpowiednią ilość cukrów, przez co zapobiegniemy również rozwojowi epidemii naszych czasów, czyli otyłości - tłumaczy starszy asystent dietetyki Joanna Józefowicz-Bryja.

Pacjentki przejdą najpierw konsultacje dietetyczne, gdzie oceniona zostanie ich wiedza na temat zdrowego żywienia. Ze swoim dietetykiem będą mogły się również kontaktować drogą mailową. Na końcu wszystkie wypełnią ankietę satysfakcji.  

Oddział ginekologiczno-położniczy w ostatnim czasie znacznie podniósł swój standard. Dysponuje nie tylko bezpłatną szkołą rodzenia, ale również szeregiem innych udogodnień dla przyszłych mam. Dane za 2019 rok pokazują, że pacjentki coraz chętniej wybierają oddział w Koźlu ze względu na coraz wyższą jakość usług.

AL

Od prawej: dr Jacek Mazur, położna zarządzająca Judyta Dubaj, dietetyczki Joanna Józefowicz-Bryja i Martyna Żmuda.

dieta.jpeg

×

Zapisz się do newslettera