Kamera on-line

Wiele inwestycji w szpitalu, na drogach i w oświacie. Powiat ma budżet na 2020 rok

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przyjęli budżet na 2020 rok. Za przyjęciem głosowała zdecydowana większość, bo aż 17 radnych, jedynie czterech wstrzymało się od głosu.

Budżet na przyszły rok to inwestycje w szpitalu, na drogach czy w oświacie. Wydatki powiatu wyniosą ponad 117 mln zł. Tylko inwestycje w infrastrukturę drogową pochłoną ponad 6 mln zł. Mieszkańców z pewnością ucieszy przebudowa ul. Królowej Jadwigi na os. Piastów oraz drogi powiatowej nr 38 na odcinku Większyce-Łężce. Powiat wybuduje też nowy chodnik w Landzmierzu. Ale to tylko ważniejsze zadania.

Poważne inwestycje czekają szpital, gdzie powiat przeznaczy ponad 3 mln zł na doposażenie oddziału intensywnej terapii oraz bloku operacyjnego. Realizowany jest tam duży projekt medyczny, który w sumie kosztować będzie ponad 10 mln zł. Z kolei 2,5 mln zł pochłonie strefa rekreacji w Koźlu, to zresztą największa inwestycja powiatowa nad Odrą.

Resztę zadań to m.in. budowa siłowni plenerowej, boiska szkolnego, modernizacja łodzi szkoleniowej „Dobosz” dla uczniów, czy zakup wyposażenia do nowego internatu Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Będą też termomodernizacje szkół i inwestycje w Domu Dziecka.

- Dziękuję radnym za poparcie uchwały budżetowej, mimo, że do końca nie wiemy jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa, udało nam się zapisać wiele ważnych inwestycji, które chcemy spokojnie realizować. Są nakierowane na drogi czy służbę zdrowia, poprawa w tych obszarach już wkrótce będzie widoczna – mówiła w imieniu zarządu powiatu starosta Małgorzata Tudaj.

AL

bud.jpeg

sesja budżet.jpeg

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera