Kamera on-line

Uczeń ZSTiO laureatem Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

             Aleksander Nawrat – uczeń klasy IV technikum elektrycznego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w K- Koźlu został laureatem XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w dniach 29-30 marca 2012 r. w Wałbrzychu. Organizatorem Olimpiady była Akademia Górniczo – Hutnicza  w Krakowie. Olimpiada była rozgrywana w następujących grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, teleinformatycznej i mechatronicznej.
         Uczeń wraz z 65 uczestnikami   z grupy elektrycznej rozwiązywał test z zakresu całości materiału z przedmiotów zawodowych z technikum. Następnie  znalazł się w gronie 16. najlepszych uczniów, którzy wykonywali dwa zadania laboratoryjno- projektowe. W III etapie ( zawody centralne) Olek odpowiadał na 3 pytania konkursowe, które miały charakter przeglądowy i sprawdzały rozległość wiedzy uczestnika oraz zdolność myślenia syntetycznego.
         Uzyskanie tytułu laureata Olimpiady oznacza, że uczeń  jest  zwolniony z części pisemnej egzaminu  potwierdzającego kwalifikacje zawodowe ( otrzymuje maksymalną liczbę punktów) i  ma wstęp na dowolną politechnikę w Polsce.
 Aleksander Nawrat przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem p. mgr Janusza Kamińskiego, nauczyciela przedmiotów elektrycznych w ZSTiO.
 
Gratulujemy !

DSCF7731.jpeg
 

×

Zapisz się do newslettera