Kamera on-line

W punkcie pomocy prawnej odbyła się pierwsza mediacja

Z porad mediatora mogą skorzystać mieszkańcy w punkcie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego przy ul. Damrota w Kędzierzynie-Koźlu. Taką możliwość wprowadziło od stycznia starostwo powiatowe. W punkcie odbyła się właśnie pierwsza mediacja, która zakończyła się pozytywnie.

- Będziemy się spotykać z każdym kto się do nas zgłosi, tak by rozwiązać spór polubownie. Mediacja bardzo często jest potrzebna w kwestiach rodzinnych, w kwestiach kodeksu cywilnego, gdzie mamy dwie strony umowy. Oczekiwania są różne, jedna strona będzie zadowolona jeśli zostanie przeproszona, drugą usatysfakcjonuje jakaś konkretna korzyść. Bardzo często sprawy potem nie kończą się skierowaniem pozwu do sądu, a strony są w stanie się porozumieć – wyjaśnia mecenas dr Mariusz Hassa.  

Z porad mediatora można skorzystać w każdy piątek, wystarczy wcześniej się umówić. Szczegóły pod numerem telefonu 77 40 52 750 (czynnym w robocze poniedziałki i wtorki każdego tygodnia w godzinach od 8.00 do 12.00).

Jak co roku placówki nieodpłatnego poradnictwa prawnego prowadzi powiat, a ich siedziby nie zmieniają się. Są to nadal: PCPR w Koźlu, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie przy ul. Damrota 30, a także Urzędy Gmin w Pawłowiczkach i Bierawie.

AL

mediacje4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera