Kamera on-line

Szachy oraz brydż w szkołach, więcej zajęć praktycznych. Powstaje nowa strategia oświaty

Radni, dyrektorzy, nauczyciele szkół, uczniowie i ich rodzice oraz przedsiębiorcy wzięli udział w debacie oświatowej, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu.

Sporo mówiono o nowych rozwiązaniach mających wzmocnić linię współpracy szkół z firmami. Ta w naszym powiecie jest i tak już dość rozbudowana. Dyskutowano też o tym, co powinna zrobić polska szkoła, aby uczeń sprawnie posługiwał się językami obcymi. Jak praktycznie podejść do rozwoju kompetencji matematycznych oraz kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.  

- Wszystkie uwagi, pomysły posłużą teraz do budowy zmodernizowanej strategii oświatowej dla powiatu. Mówiliśmy też o tym, jak przygotować uczniów do wyzwań cyfrowych. Otoczenie dynamicznie się zmienia, dlatego musimy udoskonalać przyjęte rozwiązania. Dyskusje odbywały się w małych grupach, przez co każdy mógł zabrać głos – zaznacza starosta Małgorzata Tudaj.

Wnioski są zbierane, powołano też zespół do spraw modernizacji strategii, który będzie je teraz analizował.

- Jednym z pomysłów jest wdrożenie na stałe nauki gry w szachy i brydża w ramach edukacji matematycznej. Zwrócono też uwagę na konieczność silniejszej nauki praktycznej w firmach, a także tego, by na lekcjach można było korzystać z tabletów czy innych urządzeń cyfrowych jako źródeł informacji – podkreśla Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.  

AL

debata1.jpeg

debata2.jpeg

debata3.jpeg

debata4.jpeg

debata5.jpeg

de1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera