Kamera on-line

W Kędzierzynie-Koźlu ma szansę powstać kolejna instytucja nakierowana na pomoc osobom niepełnosprawnym

Mówiła o tym starosta Małgorzata Tudaj podczas jubileuszu 15-lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uroczystość odbyła się w hotelu Solidaris i była okazją do podsumowania działalności stowarzyszenia.

- Powołanie przed laty warsztatów to była jedna z najlepszych decyzji powiatu. Zapotrzebowanie stale rośnie, a czas oczekiwania to obecnie trzy, cztery lata, dlatego szukamy pieniędzy i myślimy nad kolejną taką instytucją – powiedziała starosta.

Warsztaty od lat przygotowują osoby niepełnosprawne do samodzielnego życia. To, co cieszy to liczba niepełnosprawnych, którzy podejmują samodzielną pracę.

Warsztaty trwają codziennie siedem godzin, uczymy w nich punktualności, dokładności oraz wielu czynności, które mogą im się przydać w życiu – tłumaczy kierownik Maja Kunicka.

Kadra Warsztatów Terapii Zajęciowej to świetni terapeuci. – Są cierpliwi, potrafią przekazać wiedzę i umiejętności, po prostu dobrze się dogadują ze swoimi podopiecznymi, którzy mają wiele talentów. Warsztaty są również po to, by te talenty pokazywać i pielęgnować – mówią rodzice.

Warsztaty Terapii Zajęciowej są współfinansowane przez powiat kędzierzyńsko-kozielski.

AL

Filmy na FB powiatu.

war1.jpeg

war2.jpeg

war4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera