Kamera on-line

To będzie jeden z najnowocześniejszych takich oddziałów na Opolszczyźnie. Coraz bliżej do otwarcia nowego OIOM-u

Na koniec marca zaplanowano początek przenosin oddziału intensywnej opieki medycznej w kozielskim szpitalu w nowe miejsce. Po zakończeniu robót wykończeniowych oddział zostanie wyposażany w sprzęt medyczny na światowym poziomie, przez co znacznie wzrośnie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  

- Chcemy, aby większość nowego, specjalistycznego sprzętu dotarło przed przeprowadzką, będzie on dojeżdżał sukcesywnie, ponieważ wszystko zależy pod rozstrzygnięć poszczególnych przetargów - mówi Łukasz Litwinowicz, kierownik działu zaopatrzenia i zamówień publicznych w SP ZOZ.

- Nowy OIOM znajdzie się na parterze szpitala, tam gdzie wcześniej były pomieszczenia administracyjne i pracownia USG, rzeczywiście po jego wyposażeniu będzie jednym z najnowocześniejszych na Opolszczyźnie – zaznacza Jarosław Kończyło, dyrektor samodzielnego publicznego zespołu opieki zdrowotnej.

Budowa zupełnie nowego oddziału od podstaw jest częścią dużego projektu przebudowy lecznicy za ponad 12 mln zł. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z kardiomonitorami podłączonymi do centrali monitorującej. Do tego trafią tam też nowe specjalistyczne aparaty do ratowania życia. To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital zdobył z unii, 2 mln pochodzą z budżetu kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

AL

oiom1.jpeg

oiom2.jpeg

oiom3.jpeg

oiom4.jpeg

oiom5.jpeg

×

Zapisz się do newslettera