Nasz patronat. Znamy nazwiska laureatek Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Jak co roku gościem, a zarazem autorką dyktanda, z którym musieli zmierzyć się uczniowie szkół podstawowych i średnich, była pani dr Małgorzata Iżykowska – pracownik Państwowego Archiwum w Opolu.

Uczestnicy wydarzenia tradycyjnie mogli też liczyć na ciekawy wykład poświęcony problemom językowym oraz sprawdzić swoje umiejętności gramatyczne w mającym formę zabawy quizie.

Tegoroczną zwyciężczynią w kategorii szkół podstawowych została Zofia Reichert z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, natomiast wśród uczniów szkół średnich najlepsza okazała się Julia Szymańska z II LO w Kędzierzynie-Koźlu. Nagrody dla zwycięzców konkursu (głośniki przenośne JBL, power banki, słuchawki) ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Konkurs po raz kolejny potwierdził zainteresowanie uczniów ortografią i poprawnością językową, co dowodzi, że kwestia wrażliwości i swoistego wyczulenia na piękno języka polskiego nadal pozostaje jedną z tych wartości, które należy kształtować.

Oprac. al

ort1.jpeg