Szkoły z powiatu od poniedziałku zamknięte na dwa tygodnie. Zajęcia przez internet

Sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem była tematem narady starosty z dyrektorami placówek oświatowych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przypomnijmy, dziś (11.03) premier zdecydował o zamknięciu szkół na dwa tygodnie, czyli również tych, dla których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe. Chodzi o wszystkie placówki oświatowe, także te niepubliczne. Decyzja nie wpływa na terminarz planowanych egzaminów.

- W czwartek i piątek nauczyciele będą się przygotowywać do tego, by prowadzić edukację drogą internetową, chodzi przede wszystkim o maturzystów. Mam tu na myśli platformy cyfrowe, e-learningowe albo prace zdalne. Nie będzie możliwości, aby począwszy od poniedziałku nauczyciel bezpośrednio spotkał się z uczniem. To ma być czas na dodatkową naukę, przygotowanie do egzaminów, uczniowie nie powinni tego czasu traktować jak dodatkowych ferii – mówi Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.

- Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zarządzaniem kryzysowym, służbami wojewody. Wcześniej w starostwie odbyły się szkolenia z personelem medycznym. Chciałabym uspokoić mieszkańców i jeszcze raz przypominam o podstawowych zasadach, przede  wszystkim myjmy często i dokładnie ręce i nie wpadajmy w panikę. W razie wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia w pierwszej kolejności kontaktujmy się z całodobowym numerem telefonu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu – podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

Całodobowy numer sanepidu w Kędzierzynie-Koźlu - 606 305 480. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił bezpłatną infolinię, gdzie możemy kontaktować się całą dobę - 800 190 590.

korona.jpeg