Kamera on-line

Apel do uczniów i rodziców

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostały zamknięte szkoły/placówki oświatowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w terminie od 16 do 25 marca 2020 r.

Zwracamy się do uczniów i ich rodziców o stanowcze ograniczenie przebywania w tym czasie w miejscach publicznych! Prosimy również o gruntowne przemyślenie wyjść z domu w miejsca publiczne, a okres kilkunastodniowej „przerwy” potraktować z pełną odpowiedzialnością za swoje zdrowie i innych!

Drodzy uczniowie, w tym trudnym okresie przerwa w normalnym funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki, zachęcamy zatem do samodzielnego uzupełnienia zdobytych wiadomości, zaglądania na strony edukacyjne np. epodreczniki.pl, gdzie znajduje się wiele ciekawych materiałów pomocnych w ugruntowaniu i uporządkowaniu zdobytej wiedzy oraz rozwijania własnych kompetencji. Przez cały ten czas możecie również liczyć na zdalną pomoc nauczycieli, która polegać będzie na wyjaśnianiu niejasności oraz przesyłaniu za pomocą internetu i środków komunikacji elektronicznej pomocnych materiałów i zadań. Potraktujcie tę trudną sytuację jako sprawdzian swoich kompetencji w zakresie samodzielnego zdobywania wiedzy i przejęcia odpowiedzialności za swój proces uczenia się.

Nie wiemy, jak dalece wirus się rozprzestrzeni, ale wiemy na pewno, że należy unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Należy też bezwzględnie przestrzegać zasad higieny i czystości pomieszczeń.

Prosimy śledzić na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz komunikaty umieszczone na stronach szkół, w których będziemy informować o działaniach podejmowanych przez daną placówkę.

rada powiatu..jpeg

×

Zapisz się do newslettera