Kamera on-line

Za kilka dni otwarcie nowego OIOM-u. Od teraz szpital będzie miał dwa specjalistyczne oddziały ratujące życie

W piątek (3.04) rozpocznie funkcjonowanie nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w kozielskim szpitalu. Placówka będzie miała od tego momentu dwa takie oddziały, które będą funkcjonować jednocześnie do czasu zakończenia epidemii COVID-19.

Nowy oddział powstał w ekspresowym tempie, pierwotnie jego otwarcie planowano na początek maja. Będzie jednym z najnowocześniejszych na Opolszczyźnie. Znajdą się na nim pacjenci z koronawirusem, których stan zdrowia wymaga podłączenia do specjalistycznej aparatury.

Nowy OIOM mieści się na parterze szpitala, tam gdzie wcześniej znajdowały się pomieszczenia administracyjne i pracownia USG.

Budowa zupełnie nowego oddziału od podstaw jest częścią dużego projektu przebudowy lecznicy za ponad 12 mln zł. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z respiratorami, kardiomonitorami, pompami infuzyjnymi podłączonymi do centrali monitorującej. To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital zdobył z unii, 2 mln pochodzą z budżetu kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

AL

oiom1.jpeg

oiom2.jpeg

oiom3.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera