Kamera on-line

Nasza perła u starosty Gismana!

Uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzyna-Koźle wzięła udział w projekcie Uniwersytetu Jagiellońskiego pn. „Poławiacze Pereł”. Kandydaturę Moniki zgłosiła szkoła, a Zarząd Powiatu podjął decyzję o udzieleniu jej wsparcia. Dzięki temu Monika wyjechała do Krakowa na dwutygodniowy obóz naukowy prowadzony przez nauczycieli akademickich z UJ. „Poławiacze Pereł” to program odkrywania talentów, który zrodził się z przekonania, że uzdolnieni młodzi ludzie są we wszystkich środowiskach – zarówno wielkomiejskich, jak i tych o niskim kapitale społeczno-ekonomicznym czy kulturowym. Skierowany jest do uczniów, którzy wykazują ponadprzeciętne zdolności w jednej czy kilku dziedzinach.

- Początkowo, ze sporą rezerwą podchodziłam do tego wyjazdu. Myślałam, że zastanę tam cichych , ułożonych prymusów, dla których jedyną rozrywką jest rozwiązywanie zadań matematycznych. Na szczęście, myliłam się. Perełki naprawdę okazały się wspaniałymi, inteligentnymi ludźmi, z którymi od czasu do czasu można poszaleć, jak na przykład spontaniczny skok do krakowskiej fontanny w pewien upalny dzień – śmieje się Monika Szczypel.  
Po przyjeździe, Monika trafiła do kampusu technologii informatycznych. W projekcie uczestniczyły 44 perły, a opiekowało się nimi 5 osób. Przez ten czas Monika nauczyła się wielu nowych rzeczy nie tylko z dziedziny informatyki, ale miała także okazję uczestniczyć w treningach rozwojowych oraz warsztatach artystycznych, z których wybrała zajęcia teatralne. Warsztaty naukowe i treningi rozwojowe odbywały się w budynku Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, natomiast warsztaty artystyczne w krakowskiej Rotundzie. – Na zakończenie projektu odbyła się demonstracja naszych dokonań, jak i wielkie pożegnanie. Prezentowane były  prace, które tworzyliśmy przez 2 tygodnie, głównie projekty z zakresu grafiki rastrowej – dodaje Monika.
Uczennica klasy II informatycznej ZSTiO bardzo miło wspomina wyjazd. O tym, czym był dla niej pobyt w Krakowie miała okazję opowiedzieć staroście Józefowi Gismanowi, który w imieniu Zarządu Powiatu pogratulował Monice i życzył dalszych wspaniałych sukcesów.
Dodajmy, że opiekunem merytorycznym Moniki Szczypel jest mgr. inż. Adam Bugiel, nauczyciel zespołu szkół w Azotach.
Od lewej: Adam Bugiel, Monika Szczypel, dyrektor Maria Staliś oraz starosta Józef Gisman.
2.jpeg
1.jpeg

 
×

Zapisz się do newslettera