Kamera on-line

Rewitalizacja internatu szkolnego zakończona

Zgodnie z założeniami harmonogramu inwestycyjnego trwają prace rewitalizacyjne na obiektach w ramach projektu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego pt. „Strefa rekreacji osiedla Stare Miasto – rewitalizacja Wyspy w Kędzierzynie-Koźlu”, współfinansowanego w ramach Działania 10.02.00 – Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
Część 1 projektu to rewitalizacja kozielskiej wyspy obok przystani „Szkwał”, gdzie zaplanowano stworzenie strefy rekreacji – ta część jest już na półmetku. Wykonawca zakończył już większość prac ziemnych i instalacyjnych. Powstały konstrukcje wiat dla łodzi i sprzętu wodnego oraz w całości naprawiono spękania w zabytkowych budynkach. W głównym budynku dobudowano przeszkloną klatkę schodową, w której zostanie zamontowany schodołaz umożliwiający osobom posiadającym utrudnienia w poruszaniu się przemieszczanie się na wyższą kondygnację budynku. Przypomnijmy, że całość rewitalizacji kozielskiej wyspy realizuje firma „K+D Budownictwo sp. z o.o.” z Kędzierzyna-Koźla.

Część 2 projektu obejmowała rewitalizację nieużytkowanego skrzydła budynku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu na internat dla uczniów tej szkoły. Prace zostały już zakończone, a dyrekcja szkoły uzyskała już wszystkie pozwolenia na użytkowanie. Powstało 31 dwuosobowych w pełni wyposażonych pokoi z łazienkami dla uczniów placówki. Wszystkie prace rewitalizacyjne w internacie przeprowadziła Firma Wielobranżowa Budownictwo Produkcja Handel „RAJBUD” z Leśnicy.

Dofinansowanie wszystkich działań w projekcie z funduszy europejskich wynosi 3 218 528,42 PLN.

Wyspa-urządzenia do aktywności w plenerze.jpeg

Wyspa-boisko do piłki siatkowej.jpeg

Wyspa-budynek nr 2 roboty ciesielskie.jpeg

Wyspa-budynek nr 2 wnętrze.jpeg

Wyspa-budynek nr 2 stolarka klatki schodowej.jpeg

Wyspa-tablica promocyjna.jpeg

Internat elewacja klatki schodowej.jpeg

Internat stolarka klatki schodowej.jpeg

Internat wejście na I piętro.jpeg

Internat korytarz.jpeg

Internat widok na pokój.jpeg

Internat drzwi do łazienki.jpeg

Internat łazienka.jpeg

Internat łazienka 1.jpeg

Foto: Piotr Kramarz

Logo rewitalizacja z tekstem.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera