Kamera on-line

Radni powiatowi przekazali pół miliona zł na szpital

To nie pierwsze, w obliczu epidemii, pieniądze przekazane szpitalowi, którego organem założycielskim jest samorząd powiatowy z Kędzierzyna-Koźla. Dużo wcześniej powiat przekazał 2 mln zł na budowę oddziału intensywnej opieki medycznej, gdzie już teraz trafiają pacjenci z koronawirusem. Oddział jest jednym z najnowocześniejszych na Opolszczyźnie.

Uchwalone na wczorajszej sesji nadzwyczajnej pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego.

 - Holterów ciśnieniowych i holtera EKG oraz zakup aparatury na oddział urologii. Kupiona zostanie też lampa na salę operacyjną ginekologiczną oraz mammograf i stół operacyjny wylicza starosta Małgorzata Tudaj.

Rada powiatu przeznaczyła też 60 tys. zł na dofinansowanie zakupu ambulansu dla szpitala oraz 150 tys. zł na projekt rozbudowy budynku placówki w Koźlu.

Sesja nadzwyczajna odbyła się w II liceum, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, radni mieli okazję zadać pytania dyrektorowi szpitala, z placówką połączono się bowiem on-line.

al

ses1.jpeg

ses2.jpeg

ses3.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera