Kamera on-line

Projekt rozbudowy szpitala ma zakładać dobudowę dwóch pięter

Radni powiatowi na ostatniej nadzwyczajnej sesji przekazali pieniądze na projekt rozbudowy szpitala w Koźlu. Obecnie – na mocy decyzji wojewody – szpitala zakaźnego. Ale za jakiś czas placówka znów będzie pełniła swoją poprzednią rolę.

W połowie 2009 roku oddano do użytku nowe skrzydło szpitala. Składa się trzykondygnacyjnego budynku głównego i łącznika (wyższego o jedno piętro). Dzięki inwestycji przybyło w szpitalu 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Nowe skrzydło jest przystosowane do nadbudowy o dwa kolejne piętra. Po rozbudowie do budynku głównego będzie mogła zostać przeniesiona pediatria.  

- Bardzo dziękuję staroście, zarządowi powiatu i radnym powiatowym za te pieniądze. To dla nas i naszych pacjentów bardzo ważne wsparcie. Cieszę się, że starosta, zarząd powiatu prowadzą dalekowzroczną politykę i już dzisiaj wybiegają w przyszłość, co będzie po trwającej epidemii - mówi dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

Nadbudowa lecznicy będzie kosztowaną inwestycją, powiat i szpital będą chcieli ją sfinansować przy pomocy środków zewnętrznych.

al

szpital-w-kozlu.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera