Kamera on-line

Uszyły aż 7 tysięcy maseczek dla naszych medyków

W marcu zupełnie spontanicznie zawiązała się grupa chętnych osób, która działając w pełni charytatywnie, zaczęła szyć na własnych maszynach i z własnych materiałów maseczki ochronne z bawełny. Krawcowe wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Od początku działalności grupa wykonała około 7 tys. sztuk takich masek i przekazała je m.in. pracownikom oraz pacjentom placówek służby zdrowia znajdujących się na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, strzeleckiego i opolskiego.

- Uszyte przez nas maseczki otrzymali również funkcjonariusze służb mundurowych: policjanci, strażacy, strażnicy miejscy oraz żołnierze strzegący naszych granic. Około 1500 sztuk rozdysponowane zostało wśród mieszkańców naszego powiatu oraz powiatu krapkowickiego, a także wśród podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i wolontariuszy pomagających osobom starszym i schorowanym – mówi Gabriela Trybel, jedna z inicjatorek akcji, która na co dzień prowadzi w Kędzierzynie-Koźlu pasmanterię „W Starych Nutach Babuni”.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu krawcowe otrzymały 2 tys. metrów gumy, która została wykorzystana do uszycia około 4 tys. sztuk maseczek.

- Dzięki temu mogliśmy dać upust swoim krawieckim umiejętnościom i wykonać różnego rodzaju maski, nierzadko na specjalne zamówienie. Były z tasiemkami, na gumkę, z koronką, w policyjne autka, śpiewające ptaszki, czarne kotki, czerwone usta, ludowe motywy, postaci z bajek, a także sławiące patriotyzm lokalny i państwowy. Zdarzało się, że ktoś w autobusie zapytał mnie, skąd ma pani taką ładną maseczkę – śmieje się Gabriela Trybel.

Maseczki otrzymali m.in. seniorzy z naszego powiatu, placówki oświatowe, kozielski Dom Dziecka, przychodnie medyczne, policja, straż miejska, MOPS, hotel dla medyków i oczywiście szpital w Koźlu, gdzie powędrowało aż tysiąc sztuk maseczek.  

AL

maski.jpeg

mas2.jpeg

mas3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera