Kamera on-line

Konsul Generalny Francji Pascal Vagogne gościł w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Konsul Generalny Francji i zarazem Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie Pascal Vagogne gościł dziś w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Zwiedził miasto i spotkał się z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, gdzie był specjalnym gościem podczas odbywającej się lekcji języka francuskiego. Konsul wyjaśnił na czym dokładnie polega jego praca. Mówił też sporo o zmianach jakie zaszły w ostatnim czasie w całej Europie. Młodzież z kolei pytała go m.in. o to jak Francuzi postrzegają Polaków.

– Cieszę się, że wybraliście język francuski i uczycie się go. Okaże się wam z pewnością przydatny, szczególnie, że jest szeroko używany w świecie nauki i polityki – mówił Pascal Vagogne. Zgromadzoną młodzież pytał również o dalsze plany edukacyjne pod kątem przyszłych studiów. Na zakończenie wizyty całej klasie życzył wielu sukcesów w szlifowaniu francuskiego.
Pascal Vagogne jest doświadczonym dyplomatą. Pracował m.in. w Bułgarii czy w Gracji. Był też dyrektorem ds. Stosunków Międzynarodowych w Narodowej Szkole Administracji.  

1.jpeg


 

 

×

Zapisz się do newslettera