Kamera on-line

Hotel Park przyjął pierwszych gości

W środę zakończono oficjalnie drugą część projektu pn.”Przebudowa i doposażenie regionalnych placówek oświatowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego”. Przebudowano dawne laboratorium chemiczne Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach i zaadoptowano go na potrzeby nowych form kształcenia poszukiwanych na rynku: symulacyjnych sal dydaktycznych do nauki hotelarstwa i obsługi ruchu turystycznego, które w powiecie prowadzi tylko ta szkoła. Aby osiągnąć zakładane cele konieczne było zakupienie kompleksowego wyposażenia do nowych sal. Teraz uczniowie mają do dyspozycji w pełni wyposażone i nowoczesne pomieszczenia.

3.jpeg2.jpeg9.jpeg7.jpeg

4.jpeg5.jpeg1.jpeg6.jpeg

Kolejną ważną dla powiatu inwestycje chwalił będący na miejscu Waldemar Zadka, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Pozostali goście również byli pod wrażeniem wykonanych prac. Wewnątrz znajdziemy m.in. 30 laptopów, rzutniki multimedialne, telewizory cyfrowe, a wszystko to wyposażone w nowoczesne oprogramowanie. I choć uczniowie dopiero zdobywają niezbędną wiedzę potrzebną im do pracy w sektorze hotelarskim, wczoraj mieli okazję poczuć się jak w prawdziwym hotelu. Jako pierwszy zalety hotelu „Park” przetestował starosta Józef Gisman. Został obsłużony w pełni profesjonalnie. Bez problemu zamówił pokoje i uzyskał niezbędne informacje dotyczące najbliższej okolicy. Kompleksowo wyszkoleni uczniowie ze Sławięcic mają więc szansę na zdobycie wymarzonej pracy nie tylko w kraju ale i poza jego granicami. Języki obce, których się uczą pozwolą im na szybkie odnalezienie się na tak bardzo przecież zmieniającym się obecnie rynku pracy.  
W uroczystości oprócz dyrekcji szkoły wzięła udział przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel, a także Członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Pałys i Stefan Wałach.     
Wartość całego projektu to 2.521.206,37 zł. Został on dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków z budżetu państwa, a także wkładu własnego powiatu w kwocie 378.180,96 zł. Projekt składał się z trzech części, a każda realizowana była w innej palcówce ponadgimnazjalnej.

 

AL

×

Zapisz się do newslettera