Kamera on-line

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących uczniowie konstruują roboty

 

28 marca 2012 r. w  Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć najnowsze „szkolne dziecko” – robota inspekcyjnego  HDR 1.PC.

Podczas tego przedpremierowego pokazu młodzi konstruktorzy zaprezentowali możliwości robota, opowiadali o jego budowie i funkcjach a także o  planach jego rozbudowy. Elementy wykorzystane przy jego budowie są odzwierciedleniem wszystkich kierunków, w których kształci szkoła (elektryczno-mechatronicznych, informatyczno- telekomunikacyjnych, mechanicznych).  

Robot  został skonstruowany przez uczniów kl. III  technikum mechatronicznego – Michała Hołobuta, Mateusza Drozda i Maćka Rachowicza pod kierunkiem p. inż. Jerzego Czerniachowskiego i p. mgr inż. Krzysztofa Popieli.

Pasjonaci robotyki mogli zrealizować  swój projekt  dzięki  wsparciu firm ZAK S.A. i Rekom Sp. z o.o.

Po pokazie zebrali zasłużone brawa a dyrekcja szkoły  ogłosiła konkurs na nazwę dla szkolnego  robota.

 Również podczas VI Targów Pracy i Edukacji, robot miał swoją premierę i  stanowił główną atrakcję  stoiska przygotowanego przez szkołę w Azotach.

Dzięki takim projektom, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystują w praktyce, uczą się pracować w zespole a przede wszystkim rozwijają swoje pasje i zainteresowania  z zakresu techniki.
DSC_0061.jpeg
DSC_0161.jpeg
DSC_0299.jpeg
DSC_0312.jpeg

×

Zapisz się do newslettera