Kamera on-line

Festiwal Silesia Pradziad na półmetku

Występował z koncertami w całej Europie oraz USA, nagrywał dla Polskiego Radia i telewizji. Laureat pierwszej nagrody w improwizacji organowej w Weimarze – prof. Julian Gembalski rozpoczął wczoraj wspaniały koncert w kościele św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu. Improwizacja Bogurodzicy w jego wykonaniu sprawiła, że w świątyni natychmiast rozległy się brawa. Ten znakomity artysta, autor wielu prac z zakresu historii organów na Śląsku, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach gościł w naszym powiecie w ramach IV Festiwalu Silesia Pradziad. Każdy, kto pojawił się wczoraj na koncercie z pewnością dostrzegł piękno dźwięku wydobywającego się z wyremontowanych przy współudziale powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego organów. Znakomity koncert dopełnili młodzi artyści, wybitni śląscy trębacze z Silesian Trumpet Ensamble „Rozbark”, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Artur Kulka jest na stałe związany z Filharmonią Opolską. Od 2004 r. zajmuje się działalnością pedagogiczną w Bytomiu.
Roman Pełka w latach 1998-2006 był pierwszym trębaczem Orkiestry Jasnogórskiej i członkiem Jasnogórskiego Oktetu Dętego. Od 2006 r. I trębacz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu.
Michał Warzecha studiuje w Akademii Muzycznej w Katowicach u Stanisława Dziewiora. W 2005 r. został laureatem I nagrody w kategorii otwartej na Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu.
Kornel Wieczorek studia na Akademii Muzycznej w Katowicach zakończył w 2007 roku. Od roku pracuje w Operze w Bytomiu. 
Obecni w czwartkowy wieczór w kościele św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odczuli wspaniały klimat, który udało się stworzyć zaproszonym na 10-lecie powiatu artystom. Różnorodność muzyczna przygotowana przez organizatorów festiwalu sprawiła, że wielu z nich zapewne już odlicza dni do uroczystego podsumowania tegorocznej koncertowej gali. Przypomnijmy, że odbędzie się ono 21 listopada w hali widowiskowo-sportowej na os. Azoty. Zwieńczeniem festiwalowych, muzycznych uniesień będzie koncert „Ona i Trzech Tenorów”. Mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zapraszamy!
AL 

3.jpeg

1.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera