Kamera on-line

„Zemsta Nietoperza” - nagrodzona owacją na stojąco

Po brzegi wypełniła się wczoraj sala Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. Koncert , na który tłumnie zjechali mieszkańcy z różnych stron naszego powiatu odbył się w ramach IV. Festiwalu Silesia Pradziad, zorganizowanego by uczcić 10-lecie Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa w wersji koncertowej zachwyciła wszystkich, którzy postanowili ten wieczór spędzić w Bierawie. Na deskach GCKiR wystąpili:

Jolanta Kremer – sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczyła w festiwalach muzycznych im. J. Kiepury w Krynicy i im. K. Jamróz w Busku Zdroju. W repertuarze ma dzieła oratoryjne Bacha, Haendla i Mozarta.
Anita Maszczyk – sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z większością polskich filharmonii, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Krakowską, Operą Śląską w Bytomiu.
Bogdan Kurowski – bas. W 1984 r. ukończył klasę śpiewu prof. E. Kossowskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie. W 1991 r. występuje w Wiedeńskiej Kammeroper, z którą wyjeżdża na tournee po Japonii i Korei. Solista Oper w Ostrawie, Brnie i Pradze.
Michał Musioł – tenor. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach u np. J. Ballarina w 2001 r. Od 2002 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Występuje na wielu prestiżowych scenach i estradach koncertowych w Polsce i za granicą.
Podczas środowego koncertu nie zabrakło też lokalnego akcentu. Na scenie gościnnie zaprezentowały się Katarzyna Pluta, Dorota Wilk i Patrycja Sołga. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami, a całość koncertu owacją na stojąco.  
AL
1.jpeg
2.jpeg
4.jpeg
×

Zapisz się do newslettera