Kamera on-line

Rusza przetarg na remont ul. Królowej Jadwigi. Będzie jeden pas jezdni, solidna nawierzchnia i 80 nowych miejsc parkingowych

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu w najbliższych dniach ogłosi przetarg na kompleksowy remont ulicy Królowej Jadwigi na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Zadanie to obok innych modernizacji dróg, znalazło się w tegorocznym budżecie.

Na remont powiat zdobył 50-procentowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Według kosztorysu inwestycja pochłonie w sumie 3 mln 642 tys. zł, z tego nieco ponad 1 mln 800 tys. zł to pieniądze z budżetu samorządu powiatowego.  

Po zakończonej inwestycji właściwie wszystkie główne drogi na os. Piastów będą wyremontowane. Zamiast dwóch szerokich, oddzielonych pasów jezdni – zaprojektowano jeden, a w ten sposób wygospodarowane miejsce przeznaczone zostanie na prawie 80 nowych miejsc parkingowych. Nawierzchnia zostanie też solidnie wzmocniona.

Remont tej ulicy to kontynuacja modernizacji dróg na osiedlu Piastów, wcześniej starostwo wyremontowało tam ulicę Krzywoustego, a także al. Lisa. Wszystkie wymienione drogi to właściwie kluczowe szlaki komunikacyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ulice dojazdowe do licznych zakładów pracy.

Powiat jednocześnie prowadzi inną inwestycję drogową, to przebudowa drogi z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, obecnie trwa wybór wykonawcy. Remont również prowadzony będzie z pieniędzy powiatu oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

AL

Królowej Jadwigi.jpeg

×

Zapisz się do newslettera