Kamera on-line

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Sławięcicach

W środę 28 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2009/2010 Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który swój punkt zamiejscowy ma w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W uroczystości oprócz władz uczelni wzięli udział: dyrektor Wydziału Wspomagania i Strategii Edukacujnej Opolskiego Kuratorium Oświaty Aurelia Stępień, wicewojewoda Antoni Jastrzembski oraz wicestarosta Marek Matczak.

Przez lata studiującym na uniwersytecie udało się stworzyć dobre warunki do nauczania.

 - Cieszy nas to, że nie musimy dojeżdżać na egzaminy do Wrocławia – przyznają studenci.  
 
- Mamy tu do dyspozycji w pełni przystosowane sale, dlatego wszystkie egzaminy kursowe odbywają się w Kędzierzynie-Koźlu – zaznacza prof. Marek Łyszczak, który jest prorektorem ds. promocji i rozwoju uczelni.
 
Przypomnijmy, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim funkcjonuje filia państwowej uczelni – Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W 2003 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu uruchomiony został 12 punkt zamiejscowy wówczas jeszcze wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Uczelnia zaoferowała wtedy jednolite magisterskie studia zaoczne i zaoczne magisterskie studia uzupełniające na kierunku: Finanse i bankowość ze specjalnościami: Bankowość i ubezpieczenia, Finanse przedsiębiorstw i instytucji samorządowych, Finanse i rachunkowość.
 
1.jpeg
 
2.jpeg
 
3.jpeg
 
 
 
 
 
 
 
×

Zapisz się do newslettera