Kamera on-line

Spotkali się w murach swojej dawnej szkoły

Ponad 400 osób wzięło udział w II Zjeździe Absolwentów Technikum Budowlanego, który odbył się 3 października w  Kędzierzynie-Koźlu.  Zaraz po mszy w Kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śl. uczniowie, nauczyciele i zaproszenie goście udali się w mury swojej dawnej szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna. Wspólne spotkanie z profesorami w szkolnych ławach pozwoliło przenieść się myślami do nieco odległych już czasów. Byli uczniowie z sentymentem wspominali dawne dzieje i moment gdy ich wychowawca zapowiadał sprawdzian czy kartkówkę, niejednemu wtedy łza kręciła się w oku. Część oficjalną w dużej sali sportowej szkoły rozpoczął dyrektor Zbigniew Peczkis, który dziękował za wszystkie lata spędzone w murach „budowlanki”, nie obyło się też bez słów uznania i serdeczności w kierunku byłych i obecnych nauczycieli tej zasłużonej dla naszego powiatu placówki. Wśród przybyłych na uroczystość oprócz członków zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znalazł się także poseł Jan Religa, który zabierając głos nie szczędził serdeczności pod adresem dyrekcji placówki, jej byłych i obecnych wychowanków. Mówił też o istotnej roli, jaką odgrywa ona na terenie powiatu. Podziękowania padły też w stronę organizatorów zjazdu. Bukiet kwiatów z rąk przewodniczącej Rady Powiatu Danuty Wróbel odebrała przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Urszula Pająk – Czopowska.  

1.jpeg2.jpeg15.jpeg4.jpeg

– Nauczyliśmy się tu nie tylko jak się buduje z cegły ale również tego jak budować struktury międzyludzkie – mówił z kolei Józef Gisman, starosta powiatu i były nauczyciel „budowlanki”, który w szkole pracował od 1979 do 1998 roku. Był też jej wicedyrektorem.
5.jpeg6.jpeg7.jpeg8.jpeg
Obecny Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu zajmuje ważne miejsce w naszym powiecie. Na taką znaczącą pozycję na edukacyjnej mapie miasta i powiatu pracowali przez wiele lat dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkoły. Przez ponad 50 lat działalności, wykształciło się tu wielu fachowców w różnych zawodach. Dzisiaj właściwie w każdym okolicznym miejscu pracy można spotkać absolwentów tej szkoły.
 9.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg
– Chcieliśmy stworzyć szansę, na powtórzenie tamtych chwil i spotkań, które pozwolą wszystkim, chociaż na moment przenieść się w czasie w lata szkolne – napisali organizatorzy zjazdu w wydanym z tej okazji okolicznościowym albumie. I trzeba tu przyznać, że stanęli na wysokości zadania, co prawda zjazd za nami, ale wspaniałe wspomnienia pozostaną w głowach pewnie jeszcze na długo.                  

AL

 

×

Zapisz się do newslettera