Kamera on-line

Powiat wyda 5 mln zł na oświatę. Centrum rekreacji, siłownia, winda dla niepełnosprawnych i wiele poważnych remontów

Okres wakacyjny to czas intensywnych remontów w placówkach oświatowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Mniejsze prace i większe modernizacje objęły właściwie wszystkie szkoły ponadpodstawowe.

Te najpoważniejsze dotyczą kozielskiej przystani „Szkwał”, gdzie dobiega końca budowa centrum rekreacji nad Odrą (zdjęcia poniżej). Prace robią wrażenie, a efekt końcowy zobaczymy na przełomie sierpnia i września. To będzie najlepsze miejsce do rekreacji nad wodą, na które starostwo zdobyło unijne dofinansowanie. Teren nadzoruje Centrum Kształcenia Zawodowego.

W Zespole Szkół nr 3 zaplanowano remont parkingu przed tamtejszym laboratorium oraz budynkiem głównym. Szkoła wymienia też stolarkę okienną. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przebudowywany jest węzeł sanitarny. W Zespole Szkół Specjalnych ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z siłownią plenerową. W Zespole Szkół nr 1 modernizowane jest zaplecze sanitarne, a wkrótce ruszy tam budowa windy dla osób niepełnosprawnych. W kozielskim liceum z kolei remontowana jest sala, gdzie powstanie nowoczesna pracownia multimedialna. W kędzierzyńskim ogólniaku prowadzone są prace malarskie, podobnie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Bursie Szkolnej. W sumie w tym roku powiat na inwestycje w oświacie wyda prawie 5 mln zł.

AL

Foto: Piotr Kramarz

foto wyspa1.jpeg

foto wyspa2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera