Kamera on-line

Nowa poradnia w OCO - onkohematologiczna

Nowa poradnia w OCO - onkohematologiczna
Białaczka, chłoniaki, ziarnica złośliwa.

Z dniem 3 lutego br. Opolskie Centrum Onkologii rozszerza działalność dotychczasowej poradni onkologii ogólnej o leczenie nowotworów krwi i układu chłonnego. Nowa Poradnia Onkohematologiczna funkcjonuje w ramach Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej i czynna jest dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki, w godzinach 12-17.
Nowo zatrudnione specjalistki hematologii dr dr Anna Rudkowska-Kazanowska i Mariola Kubś-Domańska leczą chorych w warunkach ambulatoryjnych oraz w odcinku dziennym chemioterapii.
Onkohematologia jest dziedziną medycyny pokrewną onkologii. Zajmuje się leczeniem m.in. takich schorzeń, jak ziarnica złośliwa, szpiczak mnogi, przewlekłe białaczki, chłoniaki złośliwe.
- Rozszerzenie usług medycznych o tę działalność pozwoli nam na jeszcze lepszą jakość leczenia i kontroli zarówno nowych, jak i już leczonych pacjentów z nowotworem krwi i układu chłonnego – mówi dr Wojciech Redelbach, dyrektor OCO. – Dodam, że leczeniem m.in. chłoniaków i ziarnicy zajmujemy się od lat. Nowa poradnia i nowi specjaliści zapewniać będą naszym pacjentom kompleksowe leczenie, zgodnie ze standardami obowiązującymi we współczesnej onkohematologii.

 

×

Zapisz się do newslettera