To będzie zupełnie nowa droga z solarnymi latarniami i radarowym wyświetlaczem prędkości

Nawierzchnia zostanie poszerzona do 6 metrów i solidnie wzmocniona, dodatkowo w Radziejowie powstanie nowy chodnik. Remont drogi z Większyc do Radziejowa w gminie Reńska Wieś potrwa dwa miesiące, w tym czasie droga z wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji ma być wyłączona z ruchu, drogowcy poprowadzą objazd.

Umowa opiewa na 1 mln 800 tys. zł, z tego połowę powiat zdobył z Funduszu Dróg Samorządowych.

Efekty projektu to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi, na której ułożona zostanie nowa, wzmocniona nawierzchnia oraz utwardzone zostaną pobocza. Zadanie będzie uzupełnione o nowe oznakowanie pionowe i poziome. Na dwóch przejściach dla pieszych drogowcy zamontują aktywne oznakowanie oraz solarne latarnie uliczne, a dodatkowo przy drodze pojawi się solarny, radarowy wyświetlacz prędkości ruchu pojazdów.

Harmonogram prac:
1.    Roboty pomiarowe – lipiec 2020 r.
2.    Roboty rozbiórkowe – lipiec 2020 r.
3.    Poszerzenie jezdni – sierpień 2020 r.
4.    Odbudowa zjazdów na użytki rolne – sierpień – wrzesień 2020 r.
5.    Nawierzchnia – wrzesień – październik 2020 r.
6.    Chodniki i zjazdy z kostki betonowej – wrzesień – październik 2020 r.
7.    Pobocza i oznakowanie – październik 2020 r.

Zakończenie inwestycji: październik 2020 r.

al

Zdjęcia Większyce-Łężce etap I-FDS (1).jpeg