Kamera on-line

Sztandar dla kędzierzyńsko-kozielskich ratowników

W Okartowie na Mazurach odbyła się ważna uroczystość podczas, której wręczono sztandar kędzierzyńsko-kozielskim ratownikom. Wśród gości znaleźli się wojewoda warmińsko-mazurski, burmistrz Orzysza oraz przedstawiciele WOPR i GOPR. Powiat kędzierzyńsko-kozielski reprezentował starosta Józef Gisman, a sztandar wręczył Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski.

Stacja Ratownictwa Wodnego w Okartowie powstała z inicjatywy klubów żeglarskich działających przy zakładach w Kędzierzynie-Koźlu. Brakowało ratowników zabezpieczających mazurskie jeziora, postanowiono więc stworzyć bazę, w które pracowaliby ludzie z Kędzierzyna-Koźla. Jednym z fundatorów sztandaru okazało się starostwo w Kędzierzynie-Koźlu, które zawsze wspierało naszych ratowników wykonujących ciężką ale i odpowiedzialną pracę ratującą życie.
Główny organizator uroczystości Józef Lewczak, podczas odsłaniania tablic pamiątkowych nie szczędził wielu ciepłych słów pod adresem ratowników, dziękował też wszystkim przybyłym gościom. Niemałe wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z naszego powiatu dając jak zwykle wspaniały popis swoich umiejętności.
I choć sztandar ma znaczenie wyłącznie symboliczne, niewątpliwie podkreśla 30-lecie Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie, która dla naszego powiatu stanowi swoisty przyczółek w Krainie Wielkich Jezior.
4.jpeg
5.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
 1.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera