Kamera on-line

Kozielski szpital jest coraz nowocześniejszy. Trafił tam kolejny drogi sprzęt

Dzięki pieniądzom z dotacji urzędu marszałkowskiego ze środków europejskich oraz z dotacji pozyskanej przez nasz samorząd powiatowy z budżetu wojewody na walkę z Covid-19, szpital zakupił 20 kardiomonitorów (po 10 z każdej puli finansowej) do ciągłego monitorowania stanu najciężej chorych pacjentów.

Poprawi to jakość pracy personelu medycznego i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, których stan wymaga ciągłego monitorowania. Zakupiono także nowoczesny fotel ginekologiczny (foto poniżej) z przeznaczeniem do zabiegów na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz wysokiej klasy lampę bezcieniową o stabilnym świetle, pozwalającą na doskonałe oświetlenie pola zabiegowego.

To kolejny nowoczesny sprzęt do jeszcze lepszej diagnostyki pacjentów. Równocześnie dzięki pieniądzom z budżetu starostwa powiatowego oraz dofinansowania unijnego w szpitalu trwa największa po latach przebudowa warta ponad 10 mln zł. Chodzi o budowę nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z salą wybudzeń oraz centralą monitorującą pacjenta. Z tych samych pieniędzy otwarto jakiś czas temu jeden z najnowocześniejszych w regionie oddziałów intensywnej opieki medycznej. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim szpital pozyskał także nowoczesną kamerę do badania dna oka. Urządzenie to pozwala na komfortowe dla pacjenta (nie jest potrzebne zakrapianie oczu) i pewne diagnozowanie zaburzeń siatkówki.

Niedawno natomiast z powodzeniem zakończyła się instalacja 120 nowoczesnych łóżek wraz z materacami przeciwodleżynowymi. Zastąpiły one stare i wysłużone ponad 30-letnie łóżka. Zostały zakupione z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Znacznie poprawią komfort pobytu pacjentów m.in. na oddziale położniczo-ginekologicznym i oddziale chirurgii ogólnej.

al

fotel.jpeg

×

Zapisz się do newslettera